Ventilátory, rekuperace > Výrobce Blauberg

Dodáváme výkonné a tiché ventilátory Blauberg do bytů a koupelen, průmyslové ventilátory, rekuperační jednotky a příslušenství: větrací mřížky, ohebné potrubí, ovladače k ventilátorům a další.

Chcete se dozvědět zajímavé informace o rekuperaci a větrání? Stáhněte si naše PDF!
Vše, co byste chtěli vědět o větrání a rekuperaci pdf-icon-re.png

Ventilátory, rekuperace  > Výrobce Blauberg

Počet produktů: 23

Podkategorie

 • Ventilátory

  V naší nabídce najdete kvalitní ventilátory Blauberg do bytů a koupelen v různém designovém provedení, ventilátory do potrubí a průmyslové ventilátory. Axiální ventilátory jsou určeny k odsávání vzduchu přímo nebo pomocí krátkého potrubí.

  Vše, co byste chtěli vědět o větrání a rekuperaci

 • Rekuperační jednotky

  V naší nabídce najdete kvalitní rekuperaci Blauberg: jednopokojové rekuperační jednotky a rekuperaci pro rodinné domy.

  Co je rekuperace?

  Rekuperace je proces zpětného získávání tepla. Přiváděný venkovní, čerstvý vzduch prochází přes tepelný výměník uvnitř rekuperační jednotky, z druhé strany do výměníku vstupuje teplý odpadní vzduch z objektu. Oba proudy vzduchu jsou od sebe dokonale odděleny, aby nedocházelo ke zpětnému přenosu pachů z odváděného do přívodního vzduchu. Přes stěny kanálů teplo z odpadního vzduch přechází do přívodního, který je tak předehříván. Rekuperační výměníky dosahují vysokých účinností předání tepla, běžně kolem 90 %.

  Odpadní vzduch 22 °C tak předehřeje venkovní přiváděný vzduch z teploty např. −5 °C až na 20 °C. Jasně je vidět, že REKUPERACE je nutná součást celého VZT systému, sama o sobě „vytápět“ dům nedokáže. Sníží velmi výrazně množství energie, které je potřeba na dohřátí čerstvého vzduchu na teplotu interiéru, ale zde technické možnosti REKUPERACE končí. Pokrytí tepelných ztrát objektu prostupem, případnou infiltrací a dohřev vzduchu po rekuperaci na pokojovou teplotu musí zajistit topná soustava.

  Rozvody vzduchu k rekuperaci? Žádný problém!

  Pomocí modulárního systému vzduchotechnického potrubí si odvodní a přívodní hadice nainstalujete v domě SVÉPOMOCÍ. S návrhem rozvodů a výběrem vhodných komponentů vám rádi pomůžeme.

  V případě zájmu vám rádi zpracujeme cenovou nabídku stavebnicového systému vzduchotechnického potrubí i rekuperační jednotky pro váš dům či byt. 

  Vše co byste chtěli vědět o větrání a rekuperaci

 • Příslušenství
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 23 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 23 položek